bağkur borç sorgulama,bağkur hizmet dökümü,bağkur no sorgulama,bağkur emeklilik hesaplama

04 Ocak 2013 Kategori : SSK Hakkında Bilgiler

Bağkurun resmi sitesi .gov.tr dir. 5510 sayılı kanun ile 01.10.2008 den itibaren tüm sosyal güvenlik kurumları tek çatı altında SGK bünyesinde toplandı. Bağkur yine kaldı fakat ismi 4 b olarak değişti . Peki eski bağkur sitesinde yapılan işlemler ve sorgulamalar nerede yapılacak .

 

Bağkur sayfaları sgk.gov.tr ve turkiye.gov.tr üzerinde yayına devam etmektedir.Bagkurtc.com olarak size bu sayfaların bulunmasında ve yapacağınız işlemler hususunda bilgi vereceğiz.

SGK bagkur sayfası için burada bulunan sayfada kimlik bilgilerinizi doldurarak işlemlerinizi yapınız. Öğrenmek istediğiniz bilgilere 4 b butonlarını seçerek ulaşınız.

e-devlet bağkur sayfasna ise buradan ulaşınız .Sayfada 4 b hizmet listesini seçeceksiniz.

bagkur.gov.tr yayın hayatını sonlandırarak yukarıda anlattığımız sayfalara bilgileri aktarmıştır. Ayrıca bağ kur sitemizde tüm bu bilgilerin yolu miktarı ve hizmetleri hakkında geniş bilgilere yer verilmiştir.

Yanlış aramalar bak-kur. com bakur.gov bagkur.com.tr

4 b nedir ? Bağkur sigortalılığının yeni ismidir. 5510 sayılı Kanunun 4 üncü maddesinin 1 inci fıkrasının b’ bendinde  bağkurlular sayılmıştır. bundan böyle bağkur ile ilgili tüm arama ve sorgulamalarında 4b ‘ yi kullanmalısınız. Kanun maddesidir. SGK ve e-devlet aramalarında bunu arayacaksınız . 5510 sayılı kanunda Bağkur kelimesi kullanılmamaktadır. Size kısa bir yol söyleyelim ‘b’ harfinden hatırlama yapabilirsiniz. SGK sorgulamalarında e-devlet uygulamalarında sık sık karşılaşacaksınız. Bizimde sitemiz Bağkur sitesi olduğu için sürekli 4/b lilerden bahsedeceğiz.

İstanbul Bağkur işlerine sgk ya bağlı şişli sosyal güvenlik merkezi bakmaktadır. Eskiden bağkur ayrı idi bu merkez İstanbul bağkur İl Müdürlüğü idi. Sgk çatısı altına bağkurun da eklenmesi ile brlikte SGK istanbul İl müdürlüğüne bağlı merkez müdürlüğü oldu. Şunuda açıklayalım Tüm SGK Müdürlükleri Bağkur işlerine bakmaktadır. Fakat eski olanların dosyası hala şişlide olduğu için işlemler bu müdürlüklerden sürdürülmektedir. Sze istanbul bağkur Müdürlüğünün telefon adres ve iletişim bilgilerini verelim .

Telefon no (212) 224 09 40
Faks bilgisi (212) 247 99 45
Adres Halaskargazi caddesi küçükbahçe sokak no 10 şişli istanbul
E-posta sislisgm@sgk.gov.tr

taksim yönünden giderken harbiye ve kurtuluşu geçeceksiniz.

Bağkur numarası öğrenme

TC kimlik numarası ile buradan işlem yapınız . Edevlet üzerinden burdan öğreniniz. Bağkur no vergiye ilk kaydı esnasında tarafınıza verilen bir sicildir.Bu verdiğim sayfalar dışında başkaca bir sorgulama yeri yoktur. İlki şifresiz ikincisi şifreli olan sayfalardan tescil bilgileri de çıkmaktadır .Bağkur için 4 b terimi kullanıldığından sizler 4 b numarası veya 4 b sicil no ile karşılaşacaksınız.

E-devlet bağkur sorgulamalarında aşağıdaki sorulara yanıt bulacaksınız.

Banka ve Adres Degisikligi
Basamak Bilgisi
Borç Durumu
Emekli Aylık Bilgisi
Emekli Aylığı Kesintileri
Hak Sahipliği
Hizmet Bilgisi
Müstahaklık Bilgisi
Tescil Kaydı
Ödeme Dökümü

4 b sigortalılık nedir bağkur borç sorgulama  bağkur hizmet dökümü  bağkur no sorgulama  bağkur   bağkur sicil no  bağkur numarası öğrenme  bağkur forum  sgk ,Bağkur numarası öğrenme,,Bağkur hizmet dökümü,,Bağkur borcuna haciz varmı Bağkur primi yatırmaz isem ne olur istanbul Bağkur telefon adres Çiftci bağkuru
bu konuları öğrenmek için buradaki sayfaya giderek 2.sıradaki 4 b ti seçiniz.

Bağkur provizyon sorgulama

sgk sitesinde yayına geçmiştir. Sadece TC kimlik no doğum tarihi doğum yeri cilt no ile öğrenme sayfası buradadır . Bağkurda sağlık hizmetlerinden yararlanmaya müstehakmısınız değilmisiniz buradan görebilirsiniz.Bu sayfa SPAS sayfasıdır. Hak sahibimiyim değilmiyim görebilirsiniz

Bağkura borcu olanlar sağlık yardımlarından faydalanamazlar. Eş ve çocuklarıda faydalanamaz fakat ailenin diğer bireyleri gelir testi yaptırarak genel sağlık sigortasından yararlanabilir. Bağkura borcu olanlar bağkurluluğunu bitirip olursa borcunun olup olmadığına bakılmaksızın sağlık yardımlarından faydalanabilirler

Bağkur sicil no sorgulama için iki yöntem bulunmaktadır. Vergi kaydı olan bağımsız çalışanlar esnaflar işverenler ve şirket ortakları bu numara üzerinden prim yatırma ve işlem yapmak durumundadırlar.

TC kimlik numarası ile şifresiz bağkur no için buraya gidiniz. Sgk.gov.tr nin uygulamasıdır.

E-devlet şifresi ile bağkur numarası için buraya bakınız

Sorgulama esnasında tüm bağkurlular sürekli 4 b yi seçmek zorundadırlar

Bağkur hizmet dökümü

Tc no ile şifresiz sorgulama yapmak için esgm sayfasına gidiniz. Burada 4 b yi göreceksiniz .Kendi nam ve hesabınıza çalıştığınız dönemlere ait bağkur hizmetlerini göreceksiniz . Vergi kaydına tabi olduğunuz dönemlere ait çalışmalarınız görülecektir. Fakat benim vergi kaydım vardı fakat hizmetlerim görünmüyor derseniz 01.10.2008 den önce tescil yaptırmadıysanız sistemde görünmeyecek ve sizde bu tarihten önceki dönemlere ait herhangi bir hak iddia edemeyeceksiniz.

Bağkur hizmetimi nasıl öğrenirim ? Bu sorunun cevabı sgk.gov tr den yukarda belirttiğimiz link üzerinden yapılması gerektiği şeklinde olacaktır

Bağkurlular süt parası alabilirmi ?

Evet 2012 yılı için bağkurlular 89 TL süt parası diğer ismi ile emzirme yardımı alabilir.Bunun şartı 120 gün prim ödenmiş olması ve bağkura borç olmamasıdır. Doğum raporu ile birlikte evlenme cüzdanınızın 3.ve 4 . sayfa fotokopisini ekleyerek dilekçe yazınız. İkametgahınızın bulunduğu sgk il müdürlüğü veya merkez müdürlüğüne veriniz.

Dilekçe nasıl olacak

tarihinde .çocuğum olduğundan tarafıma emzirme ödeneğinin verilmesini arz ederim diye yazsanız yeter belgeleri ekleyin tc sicil adres ve telefon numaranızı da yazınız.

bağkurlu bayan veya bağkurlu erkeğin eşi doğum yaptığında bu yardımdan yararlanabilir

0 Yorum yapılmış

Protected by WP Anti Spam