Bağkur ve SSK prim affı hakkında merak edilenler,SGK, SSK vergi affı nasıl uygulanacak

05 Mart 2013 Kategori : SSK Hakkında Bilgiler

 

(SGK)’nın bugüne kadar yaptığı en kapsamlı yasası” olarak diye de adlandırılan 6111 sayılı yasa ile ’ya ait geriye dönük borçlara yada indirim uygulanacak.

SGK, SSK vergi affı nasıl uygulanacak

1. SGK ve SSK alacaklarının anaparasında kesinlikle indirim olmayacak.
2. Anapara üzerinden TEFE/ÜFE artış oranlarına göre, yeni bir faiz oranı hesaplanıyor. Bu faiz tutarı, daha önce birikmiş olan faizin yaklaşık dörtte birine inicek. Yani birikmiş gecikme faizi ve zammının, yaklaşık dörtte üçü affedilicek.
3. SGK ve SSK primleriyle ilgili birikmiş gecikme faizi ve gecikme zamları siliniyor.
4. Bu şekilde yeniden hesaplanan yani bir kısmı af edilerek yeniden belirlenen toplam borca da “yıllık yüzde 5 faiz” uygulanmak suretiyle, 18 taksit ve 36 ayı bulabilen bir vade sağlanıyor

Bağkur prim affı hakkında merak edilenler

2013 Sgk Prim , 2013 Ssk Prim , sgk prim affı, Sgk Prim , sgk prim yasası, ssk prim affı, Ssk Prim , ssk prim yasası

E-devlet sitesi vatandaşların devlet kurumlarındaki işlemlerini internet üzerinden online bir şekildegerçekleştirebilmeleri için geliştirilmiş sistemdir. Çalışan veya emekli olan bütün vatandaşların, birçok işlemini gerçekleştirebileceğie-devlet sitesinde bağkur çalışanları için dehizmetler verilmektedir. Bu hizmetler arasında 4B borç durumu sorgulama işlemi de vardır. 4B borç durumu sorgulama işlemi 4B statüsündeçalışan kişilerin borç durumlarını sorgulayarak, borçları almaları ve ödemelerini zamanında yapmaları için e-devlet sistemleri arasına eklenmiştir.

4B statüsündeki bağkur çalışanları e-devlet şifrelerini alarak e devlet sitesine girerek kolay bir şekilde ”4B borç” durumlarını sorgulayabilirler. E-devlet şifresine sahip olmak oldukça kolaydır. Herhangi bir ptt şubesine giderek T.C kimliknumaranızı söyleyerek e-devlet şifrenizi anında alabilirsiniz. E-devlet şifrenizi aldıktan sonra e-devlet sitesine girerek işlemlerinizi kolaylıkla halledebilirsiniz. E-devlet sitesini kullanmak oldukça kolaydır. Bağkur çalışanları 4B borç durumlarını e-devlet sitesinde sorgulayabilir, hem zaman kazanmış olurlar, hem de sıradabeklemekten kurtulurlar.

Bağ-kur Borç sorgulama bilgisini, Bağkur Borçsorgulamasını, ne zamandan beri olduğunuzu, ne kadar bağkur priminizinyatırıldığını ve tutarlarınızı gösteren hizmet dökümünüzü sorgulayabilirsiniz.

Bağkur’lu olarak toplam bilgileriniz, hangi tarihten itibaren bağkur’lu olduğunuz, yatırdığınız ya da yatıramadığınız bağkur prim tutarlarını gün, ay ve yıllık peryotlarda görüntüleyebilirsiniz. Şu ana kadar toplam ödenen bağkur prim toplamını ve Bağkur emeklilik için ödenmesi gereken prim tutarını da sorgulayabilirsiniz.

 

Bağkur ve SSK  prim affı hakkında merak edilenler, •bağkur prim affı •bağkur borcu affı •bağkur affı 2013 •bağ kur prim borcu affı 2013 •bağkur borcu affı 2013 •sgk prim affı •sgk 4b prim affı 2013 •sgk prim affı 2013 •bagkur pirim affın •prim affı   bağkur prim affı detaylı açıklama, Bağkur prim affı hakkında merak edilenler, bağkur prim affı kimler için, bağkur prim affı nasıl işler, bağkur prim affı uygulaması,E Devlet sitemizden online olarak edevlet şifresi ile e-devlet girişi yaparak, sgk, ssk, bağkur, emekli sandığı sorgulamalarınızı özellikle, sgk hizmet dökümü, ssk hizmet dökümü ve bağkur hizmet dökümü işlemlerinizi e devlet şifresi olmadan yapmanıza olanak sağlar. Emeklilik işlemlerinizi, ssk emekli hesaplama, ssk emeklilik yaşı hesaplama, e-okul, araç borç sorgulama, mahkeme sorgulama ve de e-hizmetler kategorimizden e-bordro sorgulama, e-haciz sorgulama, emekli olabilirim, e-randevu ve 

 

 

0 Yorum yapılmış

Protected by WP Anti Spam