Emekliye İntibak Yasası Zamlar Belli oldu-İntibak Zammı Sorgulama

06 Ocak 2013 Kategori : Emekliler Hakkında

 

Emeklilerin merakla beklediği intibak zam mı oranı bu hafta belli oluyor. Yaklaşık 2 milyon emeklimaaş ını 17 Ocak’ta alacak. Ancak Ocak ayı maaşında intibak oranının yanı sıra enflasyon zammı olan yüzde 4.14’lük oran da maaşlara eklenecek. Dolayısıyla birçok emeklinin kafası ne kadar intibak zammı aldığı noktasında karışacak.

 

Emekliye İntibak Yasası Rakamlar Belli Oldu (ARTIŞ ETKİLEYECEKMİ)-HBR9794

Emekliye İntibak Yasası

’NIN SİTESİNDEN ÖĞRENİLEBİLECEK

İşte bu karışıklığın önüne geçmek için intibak oranları bu hafta açıklanacak. Her ne kadar intibak zammı aldığını öğrenebilecek. Bunun için yapmaları gereken tek şey TC kimlik numaralarıyla SGK’nın internet sitesine girmek.

Bugün’ün haberine göre SGK’nın oluşturduğu sistemde son hazırlıklar tamamlandı. Önümüzdeki hafta internete konulacak listeyle emekliler hak ettikleri intibak oranını görebilecek. Zamlı Ocak maaşı öncesinde intibak oranlarının açıklanması ile kafa karışıklığının da önüne geçilmiş olacak.

Çifte zam hakkı olanlar hem normal zamdan hem de intibak zammından yararlanacaklar.· Bu arada, verilen bir yasa teklifi de kabul edilirse, binlerce astsubay ve emeklisi de Ocak ayındaki normal zammın dışında intibak zammı da alacaklar.

· Ağırlıklı olarak emeklilerini kapsayan intibak zammından yararlanabilmek için başvuru yapmak gerekmiyor.

Toplu ödeme yok

Yasaya göre, intibak zamları verildiği tarihten itibaren ileri doğru işleyecek. Bu nedenle intibak zammından yararlanacak emeklilere “toplu ödeme” yapılmayacak. Artışlar Ocak 2013 emekli aylığı ödemelerine yansıtılacak.

Emeklinin dul ve yetimleri de yararlanacak

2000’den önce SSK’dan emekli olan eşini kaybeden dullar ile anne-babasını kaybeden ve “yetim aylığı” alanlar da intibak yasasından yararlanabilecek.

HANGİ EMEKLİ NE KADAR ALACAK?

Kuruşu kuruşuna intibak zamları

1982 öncesinde emekli aylığı bağlananların intibak farkları

Tablo okuma kılavuzu: hakkınızı kaç günde elde ettiyseniz o tablodaki göstergenizi bulun. Tablolar prim ödeme sayınıza göre oluşturulmuştur. Göstergesini bulamayan ya da hatırlamayanlar tablodan mevcut aylıklarının bulunduğu sıradaki artışları da dikkate alabilir

 

intibak sorgulama intibak sorgulama tc ile intibak sorgulama tc intibak yasası 4 sgk intibak zammı sorgulama 2 tc numarası ile ssk dan intibak sorgulama 2 tc ile intibak sorgulama 2 intibak zammını tc ile öğrenme 2 intibak farkını nasıl hesaplanır 2 tc nosu ıle ıntıbak maası ogrenme 2 sgk intibak yasası tc kimlik numarası 1 tc numaintibak zammı 1 tc i̇nti̇bak zammi sorgulamamama 1 emekli intibak zamları öğrenme 1 tc intibak sorgulama 1 bağkur emeklilerinin 2013 intibak zammını öğrenme 1 2013 ssk emekli zammı 1 ssk emeklilerine 2013 zammı 1 2013 kapıcı maaşları 1 tcden intibak zammı sorgulama 1 intibak zammı 1 intibak yasası bağkuru zamları 1 2013 ssk emekli zamları 1 3600 günün doldurulduğu tarih nasıl hesaplanır 1 sgk emekli intibak zammi 2013 ile sorgulama 1 emekliler intibak tc no ile 1 intibak yasası zammı 1 bağkur 2013 zam sorgulama 1 intibak yasası tç 1 ssk emekli zamları 2013 1 intibak yasası tc ile fark 1 intibak farkı öğrenme 1 2012-2013 hasta ve bakımı maaşı

0 Yorum yapılmış

Protected by WP Anti Spam