Emniyet Genel Müdürlüğünün(EMG) Bekçi Alımları Haberleri Hakkında

20 Mart 2013 Kategori : Ssk ve Bağkur Haberleri

Son zamanlar yaşadığımız web site sunucu sorunları nedeniyle birkaç gün hizmet veremedik,yine sorunsuz ve kaldığımız yerden veri kayıpsız sitemizi aktif hale getirmeye çalıştık.Bu süre zarfında çok sayıda mail aldık ve hepsine tek tek cevap vermeye çalıştık.Soruların bir çoğuda ile ilgili bekçi alımları ne zaman ne şekilde alımlar yapılacak,bekçi başvuru şartları nelerdir,kaç tane erkek kaç tane bayan bekçi alımları yapılacak,emg bekçi alımlarında yaş sınırı var mı bekçi alımlarında en az ne mezunu olmak gerekiyor gibi sorularla karşı karşıya kaldık.

Daha önceki konu altındada yorumlarımızı yazdık arkadaşlar bu konu ile ilgili şuan tam olarak kesin bir haber olmamakla beraber bizlerde sizler gibi beklemekteyiz,zaten ajanslara emniyet genel müdürlüğünün bekçi alımları ile ilgili haber ulaştığında mutlaka bizlerde buradan duyuracağız.Bizlere bu konu ile ilgili sadece şuan beklemek ve ilerleyen günlerde bekçi alım haberlerini takip etmek olacaktır.Şuan için bekçi alım şartları kaç kişi alınacağı,kaç tanesi bayan veya erkek olacağı,yaş şartı nedir,aranan şartlar nelerdir dediğimiz gibi şuan herşey belirsiz haldedir.Sadece geçen haftalarda bu konu ile ilgili ajanlara düşen haber üzerine bizlerde duyuru yapmak zorunda kaldık.

Bu alımlarla ilgili ilk önce iç içleri bakanlığının yekilendirilmesi ile Emniyet genel müdürlüğü dahilinde yürütülecektir,günümüzde polis alımları nasıl oluyorsa tahminen bekçi alımlarıda o şekilde yapılacak,yazılı ve sözlü mülakatın yanında özel yetenek spor sınavları da yapılabilir.

EGM tarafından yapılacak olan yetenek sınavı ardından başarılı olanlar bekçi olmaya hak kazanabilecekler ama  sınav sonrası hemen göreve başlaması mümkün olmayan bekçiler 3 ay emniyet tarafından eğitim göreceklerdir.

Bekçi alımı özel yetenek sınavı ile başarılı olup eğitimini bitirenler göreve başlayabilecekler. Göreve başlayan bekçiler en az 3 yıl normal bekçilik görevlerini yapacaklardır. Ancak 3 yılın ardından kıdemli bekçi rütbesine sahip olacakları gibi polis olma şansları da bulunacaktır

Bunlara hazırlıklı olmamız gerekir.Şimdi bekçi nedir neler yapar bunlardan biraz bahsedersin bekçiyi tanımlamaya çalışalım.

Bekçi, köy ve emniyet teşkilatında çalışan, halkın, mal, can, mülk, mahsul ve eşyasını korumakla vazifeli silah taşımayan görevlilere verilen meslek adı.1985′e kadar kamu görevlisi olarak alınırken bu yıldan itibaren alım yapılmayarak kadro tasfiye edilmiştir. Özel sektörde güvenlik görevlisi olarak adlandırılmaktadır.

Yukarıdada bahsettiğimiz gibi Emg bekçi başvuru tarihi ve ne zaman işe alınacağı konusunda tam net bir bilgi henuz yok,kaçı erkek kaçı bayan olacak gibide tam olarak resmi bir rakam açıklanmadı sadece basın yayın organlarında var olan haber üzerine makalemizde yer vermiş bulunmaktayız. Polis teşkilatı 700 ve 1500 TL arasında çalışacak 20 bin sözleşmeeli emg bekçi alacak. EMG Bekçi Ne kadar maaşla işe başlayacaklar? Polis teşkilatına 20 bin sözleşmeli emniyet bekçisi alınacak. Bekçiler koruma hizmetlerinde görevlendirilecek. En az ortaokul mezunu olacak bekçiler bin 500 lira alacak.Bu haberin kaynağı aşağıdaki gibidir

Emniyet Teşkilatı’nda ‘bekçi abi’ dönemi başlıyor. Yıllardır alımı yapılmadığı için sayıları 4 bin 58′e düşen çarşı ve mahalle bekçilerine taze kan aşılanacak. Bugün gazetesinden Kamil Elibol’ün haberine göre; bekçilerin işbaşı yapmasının ardından koruma görevi yürüten 20 bin polis suçla mücadeleye çekilecek. En az ortaokul mezunu olacak bekçiler bin 500-bin 700 TL arasında maaş alacak Yukarıda ki bekçi tanımı ifademizden sonra EGM Polis teşkilatına 20 bin sözleşmeli emniyet bekçisi alınacak. Bu bekçiler koruma hizmetlerinde görevlendirilecek. En az ortaokul mezunu olacak bir nevi polisimize yardımcı olacak ve 5 yıl sonrada kıdemli bekçi olarak görevini sürdüerecek hatta polis teşkilatına katılma haklarıda kazanacaktır. Eskilerden hepimizde hatırladığı gibi hemen hemen her mahallede sokaklarda bir bekçi varken şuan günümüzde sadece alış veriş merkezlerinde veya bazı iş yerlerinde görmekteyiz nerdeyse bekçi mesleği ortadan kalkmaktaydı.EGM almış olduğu bu karar doğrultusunda bir çok işsiz vatandaşımızada gelir kapısı olacak ve kamu sektörüne adım atmış olacaklardır.

2013 bekci alimi ne zaman başvuruları maaşları sınavları görevleri,Bekçi Alımı Ne Zaman Yapılacak EGM Açıkladı,bekçi başvuruları ne zaman başlıyacak şartları,bekçi başvuruları ne zaman başlıyacak şartları tam olarak nedir,egm bekci alimi,,emniyet bekçi alımı,,,bekçi alımı,,emniyet bekçi alımı,emniyete bekçi alımı,,,bekçi alımları,,EGM Bekçi Personel Alımı ve EGM Bekçi başvuru şartları hakkında,

2 Yorum yapılmış

[…] Son zamanlar yaşadığımız web site sunucu sorunları nedeniyle birkaç gün hizmet veremedik,yine sorunsuz ve kaldığımız yerden veri kayıpsız sitemizi aktif hale getirmeye çalıştık.Bu süre zarfında çok sayıda mail aldık ve hepsine tek tek cevap vermeye çalıştık.Soruların…Emniyet Genel Müdürlüğünün(EMG) Bekçi Alımları Haberleri Hakkında […]

mehmet akyol

mrb bekçi alımı için yaş şartı nedır ?
başvuru nerden – ne zaman yapılacak ?
bılgılendırımısınız

Protected by WP Anti Spam