Ölmüş olan SSK ve Bağkur emeklilere intibak zammı varmı ?

06 Ocak 2013 Kategori : Emekliler Hakkında

Ölmüş olan emeklilere intibak zammı varmı ? 

Babasından ve eşinden maaşı alanlar da intibaktan faydalanacak. Vefat eden emeklinin hakları, maaşını almaya devam eden eşi veyaçocuklarına aynen devredilecek.

 

intibak zammı sorgulama intibak sorgulama tc ile intibak sorgulama intibak zammı sorgulama intibak yasası tc no ile intibak zammı sorgulama İNTİBAK YASASI SORGULAMA-EMEKLİ İNTİBAK ZAMMI 2013-İNTİBAK TC İLE SORGULAMA emekli zammı 2013 intibak yasasi sorgulama-emekli̇ i̇nti̇bak zammi 2013-i̇nti̇bak tc i̇le sorgulamaorgulama intibak zammı sorgula 2013 emeklilere verilen zamların tc numarasına göre öğfrenimi intibak yasası 2013 tarımsigortası ne kadar intibak zammı alırım tc no ile ögren emekli intibak zammı tc ile öğrenme tc no ile bağkur intibak sorgulama intibak zammı bakma emekli intibak zammi 2013-intibak tc ile sorgulama tc ile intibak öğrenme t.c. ile intibak zammı intibak yasası tc sorgulama

 

Dul ve yetim maaşı alanlar da intibak zamlarından yararlanabilecek. 2000 yılından önce emekli olan veya başvurusunda bulunan vefat etmiş SSK’lılar ile 1 Mart-30 Mayıs 2002 tarihleri arasında emekli olan veya başvurusunda bulunan vefat etmiş Bağ-Kur’lular’ın yakınları da intibaktan faydalanabiliyor. Yaklaşık 2 milyon vatandaşı ilgilendiren intibak zamları, Ocak 2013′te maaşlara yatırılacak. 10 lira ile 339 lira arasında değişen oranlardaki zamları, vatandaşlar yeni yılla birlikte hesaplarından çekebilecek.

TOPLU ÖDEME
Öte yandan, (SGK) uzmanları, intibak hesaplamaları sırasında 2 bin 500 emeklinin yıllardır eksik maaş aldığını ortaya çıkarmıştı. Bu kişilere de yıllardır alamadıkları paraları, toplu olarak maaş hesaplarına yatırılıyor. SGK uzmanları çalışmalarını tamamladıkça, emeklilerin maaş hesaplarına toplu ödemeler yansıyor. Eksik maaş alan 2 bin 500 emeklinin kimler olduğu açıklanmazken; Ocak ayına kadar toplu ödemeler devam edecek. İntibak çalışmaları sırasında 3 bin 500 emeklinin de maaşının fazla hesaplandığı ortaya çıktı. Bu kişiler de Ocak’tan itibaren gerçek maaşlarını almaya başlayacak. Yıllardır fazla maaş alan emeklilerden, geri dönük ödeme ise istenmeyecek. Sadece maaşlar güncellenecek.

 

sgk intibak zammı sorgulama intibak sorgulama tc ile intibak sorgulama intibak zammı sorgulama intibak yasası hesaplama tc no ile intibak zammı sorgulama İNTİBAK YASASI SORGULAMA-EMEKLİ İNTİBAK ZAMMI 2013-İNTİBAK TC İLE SORGULAMA ssk emekli zammı 2013 intibak yasasi sorgulama

2 Yorum yapılmış

ayşe gürbüz

eşim 20.12.1999 da vefaat etti. bağkurdan dul yetim maaşı bağlandı.şu an 620 tl maaş alıyorum.intibaktan faydalanabilirmiyim.25 yıl hizmet süresi vardı.

Yönetici

sgk.gov.tr uzerınden tc kımlık nosu ıle sorgulama yapabılırsınız

Protected by WP Anti Spam