SGK ‘intibak’ edemedi, emekli kızgın!

08 Ocak 2013 Kategori : Ssk ve Bağkur Haberleri

‘intibak’ edemedi, emekli kızgın!

İntibak yasasıyla emekli aylıkları zamlandı. En yüksek zam oranı 339 lira oldu. Prim gün sayısına göre hesaplanan zam oranları internette yayımlandı. Ancak yoğunluk nedeniyle site çökünce zammı öğrenemeyen emekli isyan etti

Türkiye genelinde yaklaşık 1.9 milyon emekliyi ilgilendiren intibak zamları dün SGK’nın internet sitesinde açıklandı. İntibak düzenlemesi kapsamında, 2000’den önce emekli olanlar, ocak ayından itibaren, intibak kapsamında 10 TL ila 339 TL arasında zam alacak.
8 Mart 2012’de Resmi Gazete’de yayımlanan 6283 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Kanununda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun”un 5’inci maddesi ile 5510 sayılı Kanun’a eklenen geçici 39’uncu maddesinde, son tahsis talep tarihi veya ölüm tarihi 2000 yılı Ocak ayı başından önce olup 506 sayılı Kanun’un mülga hükümleri uyarınca gösterge sistemine göre bağlanan malullük, yaşlılık ve ölüm aylıkları ile bu tarihten önce malullük veya yaşlılık aylığı almakta iken bu tarihten sonra ölen sigortalıların ölüm aylıklarının söz konusu maddede yer alan hükümlere göre yeniden hesaplanacağı hüküm altına alınmıştı.
Bu kapsamda, 2000 öncesi SSK kapsamındaki emeklilerin dosyalarında bulunan bilgilerin bilgisayar ortamına aktarılarak güncellenmesi işlemleri tamamlanarak intibak farkları hesaplandı.İNTERNET SİTESİ ÇÖKTÜ
2000’DEN önce emekli olanlar, sabah saatlerinden itibaren dün SGK’nın internet sitesine hücum etti. TC kimlik numarası ve sicil numarası ile sorgulama yaparak intibak farklarını ve 2013 Ocak dönemi aylıklarını ek ödeme tutarını isteyen emeklilerden çoğu yoğunluk nedeniyle bilgilere ulaşamadı. Ulaşanlardan bazıları intibak farklarını az buldu.

Emeklinin tepkisi sosyal medyaya taştı
– MALULEN emekli olanlar bu yasadan faydanamıyor..bilgilerinize (sefer ocakçı)
– ANNEM babamdan dolayı SSK emeklisi intibak zamına baktığımızda zam göremedik akp hükümeti emekli dul ve yetimleri kandırıyor seçim zamanı görüşürüz. (Yüksel Mert)
– SİCİL no dedikleri emekli sicil noları değil mi? yazıyorum ’ kaydı bulunamadı’ yazıyor. (eralper)
– BU devlet sadece lafta yürüyo…..sisteme giriş yapıp baktım…zam mam yok…bu nasıl iştir….(davut__PLC)
– İYİ de kardeşim siteye girilemiyor (hukukcu34)
– İNTİBAK yasası bize yansımıyor nasıl iş anlamadım.. (lionias)
– 2000 yılından önce emekli olan babamın intibak zammı sıfır. Bu tarz sıkıntı yaşayan emekli abilerim var mı? (bLaCK)
– GARİBANIN maaşına sıra gelince enflasyo 100’de 5 oluyor ne diyeyim haktan hukuktan adaletten bahsediyorlar (babasefa)
– İNTİBAK zammımı kontrol ettim. SIFIR. bende secimde sıfır vereceğim ödeşiriz (Nihat Istanbullu)
– BABAMA DA intibak farlı bulunmamaktadır yazıyor.adamlar 1,5 senedir reklam yapıp durdular emekli için sonuç fiyasko (babadatlı serdar)

 

intibak yasası dul ve yetim 1 bağkur intibak sorgulama 1 bağkur emekli intibak zammı 1 www ssk emekli aylık bilgisi 2013 1 kapıcı maaşı 1 İNTİBAK YASASI SORGULAMA-EMEKLİ İNTİBAK ZAMMI 2013-İNTİBAK TC İLE SORGULAMA 1 ssk emekli zam 2013 1 kabahat ipc ne demek 1 ssk ıntıbak sorgulama dul yetım 1 ssk intibak yasası hesaplamaları 1 ssk işe giriş tarihini öğrenme 1 intibak zammı sorgulama emekli sandığı 1 sgk.gov.tr intibat 1 emekli memur zamları ödenecek 2013 1 bağkur intibak zamları 1 2013 bağkur emekli maaşları sorgulama 1 2013 yılı ssk emekli ne kadar zammı 1 çiftçi bağkurluya intibak var mı 1 derecesine göre emekli bağkur maaş zamları 1 2013 kapıcı maaşı 1 eşleri üzerinden emekli olan bağkur intibak sorgulama 1 emekli olabilirim tablosu 1 emekli memur intibak yasası sorgulama 1 intibak yasası maaş sorgulama 1 2013 bagkur emekli zammı sorgula 1 CUM.SV.V.İPC 1 yeniden yapılandırma yapan katılım bankası 1 i̇nti̇bak yasasi sorgulama-emekli̇ i̇nti̇bak zammi 2013-i̇nti̇bak tc i̇le sorgulamaorgulamaorgulama 1 bağkur intibak 1 gıda, ve hayvancılık bakanlığı geçici personel alımı 3.500 kişi 1 http://app2.sgk.gov.tr/aylikhesap/ 1 ne kadar intibak zammı alırım 1 kapıcı maaşı 2013 zammı

2 Yorum yapılmış

bayram kule

tc kimlik no ve sicil no mu yazıyorum emeklik kaydı bulunmadı diyor bu sorunu çözsünler

Editör

Merhaba durumunuz ile ilgili mail gönderilmiştir.Mail adresinizi kontrol ediniz..

Protected by WP Anti Spam