SGK İntibak Zammı Sorgulama,SSK İntibak Zammı Öğrenme

06 Ocak 2013 Kategori : Emekliler Hakkında

2013 yılı için intibak zammı oranları belli oldu.

Devletin açıkladığı intibak zammından 2000 öncesi emekli olanlar yararlanabilecek. SGK ‘nca belirlenen yeni zam oranları en yüksek 350 Lira iken en düşük zam ise 50 Lira olarak belirlendi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, intibak zamlarının yılbaşından itibaren emeklilerin maaşına yansıtılacağını söyledi.

 

İntibak Zammı Sorgulama, 4B, 4C, Emekli İntibak Zammı Sorgulama, İntibak Zammı, İntibak Zammı Öğrenme, İntibak Zammı Sorgulama, SGK İntibak Zammı Sorgulama, İntibak Zammı , SSK İntibak Zammı Öğrenme, SSK İntibak Zammı Sorgulama,İntibak Zammı Başvurusu SSK İntibak Zammı Sorgulama 4 C Hizmet Dökümü

İntibak Yasası’ndan yararlanma da, “2000 yılından önce emekli olma” şartı aranmaktadır.
Nedeni ise İntibak Yasası’ndan herkesin yararlanamaması.
İntibak Yasası na getirilen düzenlemeyle, 2000 yılından önce SSK ’dan emekli olanların emekli aylıkları;
– Alt sınır maaşı dikkate alınmadan,
– Ülke kalkınmasından refah payı verilerek,
– Sigorta süresi hesaplanarak,
– Üstünden prim ödedikleri kazanç tutarları göz önünde bulundurularak tekrar hesaplandı.

İntibak Zammı Hesaplamasının Yeniden Yapılışı:
– Gösterge tablosundan bağlanan aylıklar için “yüzde 60”, üst gösterge tablosundan bağlanan aylıklar için “yüzde 59,9” ile “yüzde 50” arasında değişen bağlama oranı verildi.

SSK intibak zam sorgulama ve öğrenme işlemini aşağıdaki sayfada yapabilirsiniz

 İntibak Zammı Sorgulama, 4B, 4C, Emekli İntibak Zammı Sorgulama, İntibak Zammı, İntibak Zammı Öğrenme, İntibak Zammı Sorgulama, SGK İntibak Zammı Sorgulama, SSK İntibak Zammı Hesaplama, SSK İntibak Zammı Öğrenme, SSK İntibak Zammı Sorgulama,İntibak Zammı Başvurusu SSK İntibak Zammı Sorgulama 4 C Hizmet Dökümü Hizmet Dökümü SSK SSK Doğum İzni E-Reçete Sigorta Başlangıcı 2013 Emekli İntibak Zammı Oranları SGK 2013 İntibak Zammı Oranları Tablosu SGK SSK Hesaplama SSK İşe İlk Giriş Tarihini Öğrenme Emekliler Ne Kadar İntibak Zammı Alacak SGK SSK Malullük Maaşı Başvuru Koşulları SGK SSK Malülen Başvurusu ve Yapılması Gerekenler

1 Yorum yapılmış

[…] 06 Ocak 2013 SGK İntibak Zammı Sorgulama,SSK İntibak Zammı Öğrenme […]

Protected by WP Anti Spam