SSK Emeklilik işlemleri ■emekli ■emekli maaşı Ne Zaman Emekli Olabilirim

18 Kasım 2012 Kategori : Ne zaman emekli olabilirim

yaşı hesaplama
SSK’nın (Sosyal Sigortalar Kurumu) Emeklilik Yaşı Ekranı’na cinsiyet, doğum tarihi, hizmete başlama tarihi, SSK prim ödeme gün sayısı, diğer sandıklara ( Sandığı – Bağkur) ait gün sayısı, gün sayısı, fiili gün sayısı ve yurtdışı gün sayısını yazarak emekli olabileceğinizi öğrenebilirsiniz.
■ SSK Emekli Maaşım Bağlandı mı
SSK’nın Emekli Aylık Bilgileri Ekranı’na giderek, emekli maaşınızın bağlanıp bağlanmadığını öğrenebilirsiniz. Ekrana SSK Sicil No’yu girip, Tahsis Talep Tarihi’ni belirlemeniz gerekiyor.
■SSK Emekli Maaşı Hesaplama
SSK’nın Emekli Maaşı Hesaplama Ekranı yoluyla, ne kadar emekli maaşı alacağınızı hesaplayabilirsiniz. “Emekli maaşım ne kadar olacak?” sorusuna yanıt bulmak için, açılan ekrana Tahsis Numarası ya da SSK Sicil No’nuzu girmeniz gerekiyor.
■SSK Emeklilik Kaydı Sorgulama
SSK’nın Emeklilik Kaydı Sorgulama ekranına gidip, TC Kimlik Numaranızı girerek, SSK emeklilik kaydınızı sorgulayabilirsiniz.
■Ne Zaman Emekli Olabilirim
SSK’nın (Sosyal Sigortalar Kurumu) Emeklilik Yaşı Ekranı’na cinsiyet, doğum tarihi, hizmete başlama tarihi, SSK prim ödeme gün sayısı, diğer sandıklara (Emekli Sandığı – Bağkur) ait gün sayısı, askerlik gün sayısı, fiili gün sayısı ve yurtdışı gün sayısını yazarak ne zaman emekli olabileceğinizi öğrenebilirsiniz.
■Tahmini Emeklilik Aylığı
SSK’nın 1 Ocak 2000 Tarihinden İtibaren İşe Girenler İçin Tahmini Emeklilik Aylığı Hesaplama ekranına gidip, çalıştığınız sektör ve toplam prim ödeme gün sayınızı belirterek, SSK tahmini emeklilik aylığınızı sorgulayabilirsiniz.
■SSK Adres, Banka, PTT Değişikliği
SSK’nın “Adres, Banka, PTT Değişikliği” ekranına gidip, SSK Sicil Numarası, Sağlık Karnesi Tahsis Numarası ve TC Kimlik Numarası girerek sorgulama yapabilir, “Banka-PTT, İl ve Şube, Adres” değişikliği bilgilerini girebilirsiniz.
■SSK Sağlık Ödemeleri
SSK Sağlık Ödemeleri Sistemi sayfasında, “Duyurular, İstatistikler, İnteraktif Uygulamalar, Anlaşmalı Eczaneler, Sözleşmeli Sağlık Tesisleri, Dilek ve İstekleriniz, Formlar ve Dilekçeler, E-Tr Ödülleri, Bilgi Edinme, Kurumlsal, Basın Merkezi, Kanunu, Foto Galeri, Tele Bilgi Sistemi” başlıkları altındaki bilgilere ulaşabilirsiniz.İnteraktif Uygulamalar” sayfasında, Web Servis Elektronik Fatura Sistemi (WELF), SSK Protez ve İyileştirici Vasıtalar Provizyon sistemi, Müdürlükleri İş Göremezlik Ödemeleri, İşveren Vizite Kağıdı ve Çalımazlık Belgesi Girişi, Optik Provizyon Sistemi, Tahakkuk Sistemi, Özel Sağlık Tesisleri İçin Web Uygulamaları, SSK Eczane Provizyon Sistemi, Sağlık Projeleri Yetki Modülü, İlaç Bilgi Bankası” sayfalar yer alıyor.

Formlar ve Dilekçeler” sayfasında ise “Personel Emeklilik Belgesi, İşe Giriş Belgesi, Bildirim Belgesi, İsteğe Bağlı Sigorta Başvuru Belgesi, Askerlik Borçlanması Talep Dilekçesi, Tahsis Talep Beyan Ve Taahhüt Belgesi, Hesap Fişi, Sigorta Kolu Tercih Bildirimi, İstek ve Tescil belgesi, İşe Giriş Bildirgesi, Hesap Fişi, İş Göremezlik Belgesi, Dilekçe Örnekleri, Vizite Kağıtları, Sağlık Belgesi, İşyeri Bildirgesi, Aylık Prim Hizmet Belgesi, Bildirim Belgesi, Sigortalıların Eksik Gün Bildirim Formu, Yurtdışı Hizmet Borçlanma Talep Dilekçesi, Bulgaristan Hizmetlerini Borçlanma Talep Dilekçesi” gibi belgelere ulaşabilirsiniz.

■SSK Sağlık Karnesi Sorgulama
SSK’nın Sağlık Karnesi Sorgulama Ekranı’nda, “Çalışan, Emekli, SSK Kurum Personeli” için ayrı ayrı olmak üzere, SSK Sicil No ve Karne Seri No girilerek, sağlık karnesi sorgulanabiliyor.
■SSK Emeklilik Rehberlik Hizmetleri
■SSK Evrak Takibi
■SSK İlaç Katkı Payı ve Muayene Ücreti Kesintisi Sorgulama

SSK Emeklilik işlemleri
■emekli
■emekli maaşı
■işlemleri
■Ne Zaman Emekli Olabilirim
■ssk
■SSK Emekli Maaşı Hesaplama
■SSK Emeklilik Kaydı Sorgulama
■SSK Emeklilik Rehberlik Hizmetleri
■SSK Emeklilik yaşı hesaplama
■SSK Evrak Takibi
■SSK İlaç Katkı Payı ve Muayene Ücreti Kesintisi Sorgulama
■SSK Sağlık Karnesi Sorgulama
■SSK Sağlık Ödemeleri Sistemi

0 Yorum yapılmış

Protected by WP Anti Spam